SHABBY PROVENCE 750 ml. – barevná

bez DPH: 345 Kč

s DPH: 417 Kč

 • Výrobce: BORMA WACHS
 • Katalogové číslo: 6571xx
 • Záruka (měsíců): 24

Speciální křídová barva pro vytvoření venkovského opotřebovaného provensálského stylu - PROVENCE styl - VINTAGE styl

VYBERTE ODSTÍN PRODUKTU:
ODSTÍNY SHABBY PROVENCE

Vybraný odstín ze vzorkovnice ZADEJTE VÝŠE:


Upozorňujeme, že zobrazené odstíny jsou informativní a mají pouze
orientační charakter- ovlivňuje je nastavení a zobrazení monitoru. 


 

POPIS:

SHABBY PROVENCE je křídová barva na dřevo, určená pro  vytvoření interiérů ve stylu Provence, který vždy působí prosluněně, příjemně teple až ležérně i lehce vyšisované od sluníčka.


Tato CHALK PAINT barva na dřevo se vyznačuje výrazným dekorativním efektem přirozeně opotřebovaného a používaného až „oprýskaného“ povrchu. Je vodouředitelná, matného křídového vzhledu.

SHABBY PROVENCE nalezne široké uplatnění při originální finální povrchové úpravě starého i nového nábytku, keramiky, interiérových oken i dveří, stěn, rámů obrazů, dekorativních předmětů apod.

Aplikuje se štětcem nebo nástřikem. Barva je připravena k okamžitému použití v základním bílém odstínu a může být tónována v barevné škále dle vzorkovnice RAL. Povrch upravený touto barvou se může finalizovat voskovými, olejovými i šelakovými politurami. Vhodná na nový i starý nábytek.


Nespornou výhodou je, že se nemusí řešit nákup nového nábytku, ale nádherně postačí starší kousky klasického dřevěného nábytku, nebo kousky z babičiny chaloupky, např. kredence, dřevěné knihovny, almary, sekretáře, příborníky apod. Nábytek tedy nemusí být tedy všechen starožitný, můžete kombinovat věci staré i nové, ovšem základem je když nové, tak minimalistické a z přírodního dřeva. Staré i nové by mělo vytvářet jednotný a harmonický dojem . Podle provensálského stylu se aplikují spíše světlé, teplé barvy v doplnění levandulové, blankytně modré, rezavé apod. Světlé barvy provensálského stylu se navíc hodí do malých bytů nebo prostor, které opticky zvětšují.

 

Spotřeba:8-10 m2/Lt.

Doporučené produkty pro finalizaci křídové barvy SHABBY PROVENCE:

  • INVISIBLE TOUCH  - nejvhodnější varianta pro finalizaci SHABBY PROVENCE. Ochranný matný  vodouředitelný nátěr, který je téměř neviditelný a co nejautentičněji zachová barevnost podkladního nátěru křídovou barvou
  • HOLZWACH  nebo ANTIKWACHSLIMING WAX  (bílý pigmentovaný vosk) - tradiční vosková varianta povrchové úpravy 
  • HARD FURNITURE OIL  nebo  HARD TOP OIL  - olejová ochranná povrchová vrstva

 

 

POUŽITÍ:

Finální úprava povrchu v provensálském stylu – PROVENCE styl – VINTAGE styl
Provensálský styl je charakterizován finální povrchovou úpravou s tzv. „zestárlým" efektem se světlými  pastelovými barvami nebo dokonce různými odstíny bílé barvy. Často se dává přednost na nábytku dvěma nebo více barvám  namísto jedné barvy. Při finálních úpravách tohoto druhu aplikujeme štětcem jeden nebo dva nátěry křídou Shabby Provence 130 -150 g/ m2 jako základ. Po úplném vyschnutí je možné aplikovat i třetí nátěr a to odlišnou kontrastní barvou,  kterou překryjeme jen určité části nebo dokonce i celý povrch.  Přebrousíme brusným papírem se zrnem 220 - 400 podle množství materiálu, který chceme odstranit. Přebroušení na různých úrovních odstraní přebytky nebo nepravidelnosti podkladu naneseného štětcem a zároveň zvýrazní kontrasty barev, barevných odstínů nebo nepravidelností štětcem naneseného materiálu. V případě profilů a hran bude tento barevný kontrast ještě viditelnější a dodá finální úpravě proměnlivost a variabilitu. Při klasickém stylu se upřednostňuje finální úprava voskem před nátěry. Pro bílý patinový vzhled je lelmi vhodné použít bílý vosk LIMING WAX. Pro dokončení je vhodné použít transparentní matný nátěr INVISIBLE TOUCH, nábytkový olej HARD FURNITURE OIL nebo klasické voskové metody.

Efekt Shabby - Chic

"Oprýskaný" chic styl napodobuje zničený, oloupaný a dlouho používaný nábytek. Pro povrchovou úpravu tohoto typu lze aplikovat jednu nebo dvě vrstvy SHABBY PROVENCE pomocí štětce (spotřeba cca 130 - 150g/m2) jako základ. Alternativou pro vytvoření barevného podkladu na nové dřevo je použít mořidlo HOLZFARBE ve zvoleném odstínu. Po zaschnutí základní barvy se na vybraných místech (např. hrany, záhyby, lokální místa v ploše) navoskujou zmíněné plochy speciální voskovou tyčinkou STUCCORAPIDO TRANSPARENTE nebo STUCCORAPIDO ve zvoleném odstínu. Poté se celoplošně povrch přetře druhou až třetí vrstvou v barevném odstínu odlišném od základu. Po úplném zaschnutí se na navoskovaných místech odstraní plastovou špachtlí, smirkovým papírem apod. přebytky vosku a povrch se zbrousí až na podklad. V těchto místech se dosáhne oprýskaného původního efektu, přičemž se zvýrazní skutečná nedokonalost mezi dvěma vrstvama křídy. Tak upravený povrch je nutné finálně ošetřit a to buď transparentním matným nátěrem INVISIBLE TOUCH, olejem HARD FURNITURE OIL nebo jedním z vosků HOLZWACHS, ANTIKWACHS, LIMING WAX (dle následného použití upravovaného předmětu). 

 

 

TECHNICKÝ LIST

Doporučujeme

STUCCORAPIDO TRANSPARENTE

 • Kat.číslo 1000TR

bez DPH 39 Kč

s DPH 46 Kč

HOLZWACHS 0,5 Lt. - Včelí vosk v pastě

 • Kat.číslo 120

bez DPH 147 Kč

s DPH 177 Kč

HARDWAX PARKETT OIL 1 Lt. - bezbarvý tvrdý voskový olej na parkety

 • Kat.číslo 4951HW

bez DPH 419 Kč

s DPH 506 Kč

HARD FURNITURE OIL 1 Lt - bezbarvý tvrdý olej na nábytek

 • Kat.číslo 4902

bez DPH 341 Kč

s DPH 413 Kč

SHABBY PROVENCE 750 ml. – bílá

 • Kat.číslo 6571

bez DPH 235 Kč

s DPH 284 Kč

SHABBY PROVENCE 375 ml. - barevná

 • Kat.číslo 6570xx

bez DPH 235 Kč

s DPH 284 Kč

SHABBY PROVENCE 375 ml. - bílá

 • Kat.číslo 6570

bez DPH 151 Kč

s DPH 182 Kč

HARD FURNITURE OIL 1 Lt - tónovaný tvrdý olej na nábytek

 • Kat.číslo 4902xx

bez DPH 382 Kč

s DPH 461 Kč

LIMING WAX 0,5 Lt. - bílý pigmentovaný vosk

 • Kat.číslo 4580

bez DPH 168 Kč

s DPH 202 Kč

INVISIBLE TOUCH 125 ml.

 • Kat.číslo NAT 4130.125

bez DPH 110 Kč

s DPH 133 Kč

INVISIBLE TOUCH 1 Lt.

 • Kat.číslo NAT 4130

bez DPH 377 Kč

s DPH 456 Kč

S výrobkem se také prodává

Název Cena bez DPH Cena s DPH  
INVISIBLE TOUCH 1 Lt. 377 Kč 456 Kč Koupit
LIMING WAX 0,5 Lt. - bílý pigmentovaný vosk 168 Kč 202 Kč Koupit
SHABBY PROVENCE 375 ml. - barevná 235 Kč 284 Kč Koupit
SHABBY PROVENCE 750 ml. – bílá 235 Kč 284 Kč Koupit
Ocelová vata "0000" - 200 g 126 Kč 152 Kč Koupit