Šelak na dřevo šupinkový - odstín Rubín

Kód: 0011RU
Značka: Borma Wachs
1 457 Kč –9 %
gommalacca šelak šupinkový2
1 457 Kč –9 % 1 312 Kč 1 084 Kč bez DPH
Skladem
Balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Surový přírodní šupinkový šelak - odstín RUBÍN

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přírodní šupinkový šelak používaný pro přípravu šelakových politur a jako přísada do restaurátorských povrchových úprav.

Šelak je přírodní pryskyřičná látka obsahující vosk, získávaná z výměšků červce lakového (Kerria lacca). Vyskytuje se v Indii a v Thajsku. Červec pomocí tohoto sekretu chrání své larvy před nepříznivými vlivy okolí. Pryskyřičný sekret rostlin se spojí s výměšky hmyzu a získá jejich barvu a absorbuje část jejich látek. Prostřednictvím dlouhého procesu čištění a zpracování se získají zlato-hnědé šupiny. Tyto se tradičně používají pro povrchové úpravy a leštění nábytku a dřevěných povrchů obecně.
Kvalitní šelak se vyznačuje světlým odstínem velkých šupin (největší obsah vosku má jasně žlutý šelak) a malým zbytkem, který se uvolní během rozpouštění. Dává povrchům zvláštní lesklý efekt, který je na dotek suchý a hebký a navíc zvýrazňuje kresbu dřeva a je příjemný na pohled.

 

ZPŮSOB POUŽITÍ: 

Zvolte šelak pro požadovanou povrchovou úpravu,  rozpusťte jej v rozpouštědle SHELLAC 99 v počátečním poměru 300g/1 l.  Po 24 hodinách, po rozpuštění šupinek, získáte přefiltrováním roztok.  Tento pak aplikujte jako základní nátěr na požadovaný podklad. Pro konečnou vrstvu doporučujeme zredukovat koncetraci přidáním 200 g ředidla SHELLAC  99  na každých 100 g počátečního roztoku. Docílíte tím mnohem snazší zpracovatelnost produktu.
Je-li produkt aplikován pomocí polny ( tampónu), nalejte pár kapek leštícího oleje Borma BIO-POLIEROL na ošetřovaný podklad. Umožní zkrátit dobu aplikace. Jakékoliv stopy po leštícím oleji mohou být na konci odstraněny pomocí Borma FINISHING SPIRIT.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: